fbpx

Kas jāņem vērā plānojot saules paneļu uzstādīšanu?

  Vispirms ir jānovērtē elektroenerģijas patēriņš ikmēneša vai gada griezumā. To katrs var izdarīt, apskatot elektroenerģijas viedā skaitītāja datus. Jo mazākas jaudas iekārtas tiks uzstādītas, jo īsāks būs atpelnīšanas periods, tomēr arī ekonomiskais ieguvums būs mazāks. Jo lielākas jaudas iekārtas – jo garāks atpelnīšanās periods, bet lielāks ekonomiskais ieguvums. Optimālā jauda ir tad, kad kopējais saražotais elektroenerģijas apjoms ir mazāks vai vienāds ar elektroenerģijas patēriņu. Tas ir tāpēc, ka augstākais ekonomiskais ietaupījums panākams tad, kad saražotā elektroenerģija tiek patērēta pašpatēriņā un netiek nodota tīklā.  
Kas jāņem vērā plānojot saules paneļu uzstādīšanu?

 

Lai saņemt saules paneļu uzstādīšanas cenas piedāvājums, mums nepieciešama informācija par enerģijas patēriņu un vēlamo saules paneļu atrašanās vietu. Objekta apsekošana, lai sagatavot aprēķinu NAV nepieciešama, mēs sagatavojam piedāvājumu ar satelīta palīdzību.

Lai uzstādītu saules paneļus, visbiežāk ir jāsaņem tikai viens saskaņojums no AS
“Sadales tīkls”. Ja pirms gada bija nepieciešams saņemt atļauju arī no ekonomikas ministrijas, lai privātmājā sāktu ražot elektrību, tad šobrīd likumdošanā ir vērojams liels progress. Iepriekš vidējais projekta saskaņošanas laiks bija 40-50 dienas.
Pašlaik, ja saskaņošana nav nepieciešama ar būvvaldi, tad atļauju iespējams
saņemt jau 5 dienās, un, kā jau minēts, Nord Solar kā tirgotājs parūpējas par visu nepieciešamo saskaņojumu saņemšanu.

Ja vēlies uzzināt izmaksās saules paneļu uzstādīšanai savā īpašumā, sazinieties ar mums.